Kategorie
książki

Nieustępliwa

Niedawno zmarła moja babcia. 
Każdy kto znał ją bliżej wiedział, że była kobietą oddaną modlitwie. Jezusowi powierzała całe swoje życie. Efekt modlitw – udane małżeństwo, wierzące dzieci i wnuki, życie dla Bożej chwały. W dniu pogrzebu zadaliśmy sobie pytanie – jak będzie wyglądać nasze życie bez jej gorących modlitw?

Kilka dni później zaczęłam czytać książkę Priscilly Shirer „Nieustępliwa”. Na okładce książki można przeczytać „Podręcznik strategicznej, świadomej i kluczowej modlitwy dla kobiet”. W każdym rozdziale autorka opisuje różne aspekty życia, które wymagają modlitwy – rodzina, troski, lęki, pokusy, nasza tożsamość. Proponuje strategie modlitwy, przypomina odpowiednie wersety biblijne, które mają nam pomóc w walce z naszym wrogiem. 
Bardzo często nie zauważamy, jak bardzo Szatan chce namieszać w naszym życiu i nie zdajemy sobie sprawy, że nasze modlitwy mogą pokrzyżować jego plany.

„Czasami modlitwa zaczyna się po prostu od posłusznego spotkania, aktu dyscypliny, pojawienia się w komorze modlitwy, ponieważ obiecałyśmy, że o tej porze się zjawimy”. Autorka zachęca nas do regularnej modlitwy, przypomina, że w modlitwach nie chodzi o wytworzenie lepszych emocji lub wymuszenie dobrego samopoczucia.

Lubię książki, do których potrzebny jest mi ołówek 😊 Teraz nie tylko ołówek poszedł w ruch, ale także mój notatnik, w którym zapisywałam kiedyś swoje modlitwy. Pora do niego wrócić…

Przeczytałam i polecam,
Ania

PS. „Nieustępliwa” powstała podobnie jak książka „Modlitwa jest bitwą” – jako dopełnienie filmu „War room – Siła modlitwy” braci Kendrick. Autorką „Nieustępliwej” jest aktorka, która grała główną rolę w tym filmie.
O filmie i książce braci Kendrick pisaliśmy 3 tygodnie temu.