Kategorie
książki

Zwyciężyć Kłamcę

„Zwyciężyć Kłamcę” Stevena Furticka, to jedna z moich ulubionych książek, do której wracam gdy np. świat podważa to w co wierzę i twierdzi, że to co jeszcze niedawno było białe jest czarne i w ogóle tak jest lepiej… 
Takich prawd można doświadczyć w codziennym życiu poprzez media, ale też możemy je słyszeć od innych osób, lub nawet w swojej głowie. Skąd się biorą? To podszepty Złego – Księcia Kłamstwa! Jeśli tylko uda nam się odróżnić jego podszepty od Prawdy Bożej, to zwyciężymy tego Kłamcę, który chce nas zniszczyć – niejednokrotnie wpędzając w depresję czy niskie poczucie własnej wartości.

„Kłamca mówi, że jestem bezwartościowy i wybrakowany. 
Bóg mówi, że jestem Jego ukochanym dzieckiem w Chrystusie.”

„Znasz ten cichy głos w swojej głowie, który mówi ci, że nie jesteś wystarczająco dobry, by zrobić to, co należy i że nie masz żadnej wartości ani celu. Nie chcemy słuchać tych myśli, ale czasem to robimy, a one hamują nasz wzrost i potencjał związany z tym, do czego Bóg pragnie nas użyć na tym świecie.”

Steven Futrick opisuje konkretne przykłady kłamstw jakimi Zły nas karmi, opisuje również sposoby ich wykrywania i wyciszania, by skupić się na Bożym Głosie i podążaniu za Jego wolą.
Na końcu książki znajdują się pytania do dyskusji jako dodatkowa pomoc w demaskowaniu Kłamcy.

Przeczytałam i polecam.
Brygida