Kategorie
książki

Skandal Jezusa

Dzisiaj, po raz kolejny zachęcam, by udać się w intelektualną podróż z wybitnym profesorem Nowego Testamentu, w czytelniczą podróż pod krzyż.

D.A. Carson po raz kolejny dotyka sedna sprawy i istoty całego chrześcijaństwa – dzieła dokonanego na krzyżu – które jak sam opisuje, jest punktem centralnym Biblii. Ta książka ujmie swoją przenikliwością zarówno sceptyka, pasjonata teologii, jak i miłośnika poezji. W tej pozycji znajdzie coś dla siebie każdy…. grzesznik. Tak! Carson nie boi się szczerze ocenić naszej sytuacji i przypomnieć o kamieniach milowych naszego nawrócenia: 

„Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy. Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej. I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie. Którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów. Dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa.” Rzymian 3:21-26

Na każdym etapie naszej drogi z Bogiem warto wrócić do rozważań o skandalu jakim było to, co wydarzyło się osobiście dla Ciebie; dla każdego z nas przez ten jeden weekend w Jerozolimie około dwa tysiące lat temu.

Polecam wątpiącym i stabilnym w wierze. Ta pozycja wzmocni także Ciebie, a nawet jeśli już ją czytałeś, jak ja – warto do niej wrócić – na każdym etapie naszej drogi z Bogiem potrzebujemy solidnego stałego pokarmu.

Przeczytałam i z całego serca polecam.
Ola C.