Kategorie
książki

Elisabeth Elliot – Radość w uległości

„Elizabeth Elliot – Radość w uległości” – Janet & Geoff Benge

Rozpoczął się czas wakacji, czas podróży, czas odkrywania. Idealną lekturą na ten właśnie czas wydaje mi się historia Elizabeth Elliot – podtytuł: Radość w uległości – spisana przez Janet & Geoff Benge. Książki z serii: „Chrześcijańscy bohaterowie dawniej i dziś” są idealne do zabrania w letnią podróż, napisane lekkim i przystępnym językiem, dotykają ważnych, ale nietrudnych i bardzo skomplikowanych teologicznie tematów, jednocześnie są poruszające, skłaniające do przemyśleń oraz kształtujące nasze chrześcijańskie życie i budujące.

Historia Elizabeth i Jima Elliotów jest bardzo znana, ich doświadczenia zostały nawet zekranizowane, a służba Elizabeth sprawiła, że ich nazwisko jest rozpoznawane i większości z nas obiło się o uszy. Polecam zarówno obejrzenie filmu „Ostrze włóczni” jak i przeczytanie historii Betty Howard. Tytuł książki zdradza nam, że w tej mrożącej momentami krew w żyłach historii Betty Elliot odnalazła radość i ufność naszemu Stwórcy. Jeśli jeszcze nie znasz historii misjonarzy, których Bóg powołał by zanieśli ewangelię kanibalom, to z całego serca polecam Ci tą lekturę. To piękna opowieść o miłości do drugiego człowieka, o pasji dla Boga, której nie powstrzymała nawet śmierć; to historia zwycięstwa w uległości, zwycięstwa w słabości, zwycięstwa w przebaczeniu. Jeśli miewasz chwile zniechęcenia w swoim chrześcijańskim życiu, chwile kiedy masz ochotę się poddać i nie widzisz sensu swoich działań, to jest to lektura idealna dla Ciebie.

To książka, która wlewa nadzieję, inspiruje do służby drugiemu człowiekowi, książka, która pokazuje czym jest służba ewangelii… Można ją czytać z dziećmi, można ją podarować bliskiej osobie, której serce potrzebuje zachęty, pocieszenia, a może potrzebuje wybaczyć; można ją zabrać do plażowej torby albo na wędrówkę po górach.

Polecam z głębi serca… niech nasze życie będzie tak pełne odwagi i oddania jak życie małżeństwa Elliotów.

Życzę Wam owocnej lektury, dobrego letniego odpoczynku i inspirujących spotkań. Może nie każdy z nas trafi do egzotycznej dżungli, ale każdy z nas jest misjonarzem tu gdzie obecnie przebywa, nawet w najmniej znanym i atrakcyjnym zakątku Polski Bóg może mieć dla nas ważne zadanie. Powodzenia w misji.

Ola C.