Kategorie
książki

Mądra o czasie

„Mądra o czasie” – Denise Glenn

Dziś chciałabym przedstawić książkę, na której obecnie pracujemy na kobiecej grupce domowej. „Mądra o czasie”, bo o niej mówię, ma podtytuł „Odpowiedzi na ważne pytania dotyczące rodziny”. Jest to wydawnictwo skierowane do kobiet, także tych, które jeszcze nie mają męża i dzieci.

Są tu rozdziały traktujące o tym jak budować życie w oparciu o Pismo Święte, jaką mieć relację ze Stwórcą, ale też jak patrzeć na siebie z Jego perspektywy. Część książki poświęcona jest relacji kobiety z mężem i z dziećmi. Autorka nie zapomniała też o takim aspekcie życia kobiety jak praca i służba.

Każdy z rozdziałów składa się z 5 podrozdziałów – kolejnych dni pracy nad sobą. Każdego dnia jest czas na modlitwę, rozważanie Słowa Bożego, analizowanie danego aspektu życia w oparciu o konkretne wersety, jest czas na zastanowienie (nieraz wypisanie obserwacji) oraz praktyczna rada.

Osobiście przypadła mi do gustu ta publikacja i myślę, że może być dużą pomocą w prowadzeniu spotkań na grupach kobiet.

Czytam, używam, polecam.
Brygida

PS. O tym jak dobra jest to książka może świadczyć, że została przetłumaczona na paręnaście języków.
PPS. Pozwolę sobie na prywatę i pozdrawiam tłumaczkę tej książki na język polski, moją serdeczną przyjaciółkę Anię Sinton.
PPPS. Mąż Denise Glenn – David Glenn napisał podobną książkę dla mężczyzn „Mądry o czasie” o podtytule „Biblijne podstawy dotyczące wzmacniania rodzinnych korzeni”. Ta pozycja jest podobnie skonstruowana – ma rozdziały i podrozdziały – kolejne dni pracy nad sobą. Wydaje mi się, że może się przydać na spotkania w męskich grupach.