Kategorie
książki

Sprawa Chrystusa

„Sprawa Chrystusa” – Lee Strobel

Lee Strobel, to dziennikarz śledczy „Chicago Tribune”. Jako ateista, postanowił wykorzystać techniki jakie stosował w pracy zawodowej i udowodnić fałsz fundamentu, na którym oparta jest wiara Chrześcijan. Wiara w życie i zmartwychwstanie Jezusa.

Skrupulatnie i z wielkim zapałem podszedł do zadania, jednak z każdym krokiem odkrywał dowody, których się nie spodziewał. Ostatecznie zamiast zadać cios Chrześcijaństwu, zyskał pewność, że Jezus żył i zmartwychwstał!

Książka przedstawia jego drogę poszukiwań – wywiady jakie przeprowadził z wybitnymi naukowcami i specjalistami w swoich dziedzinach.

Nie będę opowiadać z kim i o czym dokładnie rozmawiał – zachęcam za to do lektury zarówno tych, którzy nie mają wątpliwości w zmartwychwstanie Jezusa jak i tych, którzy mają wiele wątpliwości. Pierwszym da narzędzie do rozmowy z ateistami bądź osobami wątpiącymi, drugim da odpowiedzi na pytania jakie ich mogą nurtować.

Przeczytałam i polecam.
Brygida

PS. W 2017 roku na podstawie tej książki i osobistego świadectwa Lee Strobla został nakręcony film o takim samym tytule jak wydawnictwo, czyli „Sprawa Chrystusa”, jednak nie jest to ekranizacja książki. W książce są spisane rozmowy, konkretne zagadnienia, które autor sprawdzał – w filmie tego nie znajdziemy. Niemniej do obejrzenia filmu również zachęcam.

PPS. Księgarnia i biblioteczka zborowe są czynne zawsze w niedzielę przez ok. 30 minut po nabożeństwie. Zapraszamy do wypożyczania oraz zakupu książek i gadżetów z wersetami, które są dobrym prezentem (również ewangelizacyjnym) na każdą okazję.