Kategorie
książki

Czysta woda czerwone wino łamany chleb

„CZYSTA WODA CZERWONE WINO ŁAMANY CHLEB” – Douglas Wilson

Jak pisze autor: „Wiara chrześcijańska obwieszcza stałe zaproszenie na wielką i wspaniałą ucztę. Lecz Ci, którzy pragną uczestniczyć w tej uroczystości, najpierw muszą zostać obmyci. Wyrazem tego obmycia jest czysta woda chrztu. Kiedy jesteśmy oczyszczeni, możemy zasiąść do Wieczerzy Pańskiej składającej się czerwonego wina i łamanego chleba. Wszystko to wyjaśnia chrześcijańskie przesłanie zbawienia, które z kolei chleb i wino ogłaszają i ucieleśniają. Te dwa sakramenty są ucieleśnieniem Ewangelii i inspiracją dla tytułu tej publikacji…”.

W tej krótkiej książce Doug Wilson stara się w bardzo przystępny sposób, objaśnić zbawienie poszukującym i niewierzącym.

Na końcu każdego rozdziału znajdują się pojęcia/zagadnienia do zapamiętania oraz podsumowanie.

Uważam, że jest to bardzo wartościowa pozycja, którą śmiało można podarować w prezencie, każdemu kto poszukuje Pana Boga.

Chrześcijanom również ta książeczka powinna się spodobać.

Douglas Wilson jest pastorem Kościoła reformowanego Christ Church w Moscow w stanie Idaho oraz autorem książek na temat małżeństwa, wychowania dzieci, apologetyki i kultury. W języku polskim ukazały się trzy jego książki: Przekonania, Reformowane małżeństwa, Wygodne fotele, twarde słowa.

Polecam,
Agata J.

PS. Książkę można nabyć w Księgarni Z10.