Nasze służby

Pan Bóg zaprojektował Kościół jako „powszechne kapłaństwo”. Oznacza to, że każdy nowonarodzony członek Kościoła ma bezpośrednią relację z Bogiem. Każdy jest odpowiedzialny za osobistą modlitwę i odbieranie Słowa.

Każdy również powinien uczestniczyć w „budowaniu ciała Chrystusa” 1 Pt. 2:5. Dzieje się to m.in. poprzez uczestnictwo w różnych, potrzebnych służbach. Służby te są skuteczne, gdy są kierowane przez ludzi cieszących się zaufaniem, pełnych Ducha Świętego i mądrości Dz. Ap. 6:3.

Szkółka niedzielna

Celem Szkółki jest nauczanie dzieci prawd biblijnych, poznawanie Boga oraz doprowadzenie ich do podjęcia najważniejszej decyzji – oddania swego życia Panu Jezusowi. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli oraz wolontariuszy, którzy wkładają całe swoje serce, by poprzez Słowo Boże i przykład swojego życia przybliżyć dzieci do Boga.

W chwili obecnej opieką Szkółki objętych jest około 25 dzieci w 4 grupach wiekowych, każda grupa posiada osobną salę katechetyczną.

Grupy te przedstawiają się następująco:

  • Grupa przedszkolna
  • Grupa szkolna młodsza (0 – 2 klasa)
  • Grupa szkolna starsza (3 – 5 klasa)
  • Grupa szkolna najstarsza (6 – 8 klasa)

Zajęcia odbywają się w niedzielę podczas nabożeństwa. Nasz punkt katechetyczny jest zarejestrowany w Kuratorium Oświaty i Wychowania.

Podczas zajęć dzieci poznają historie biblijne, odgrywają scenki, malują. Nauczyciele zwracają szczególną uwagę na ich zdolności, którymi obdarzył ich Bóg i starają się wykorzystywać je w trakcie zajęć. Jest też czas na wspólne uwielbienie Boga poprzez śpiew i modlitwę.

Poza zajęciami, które odbywają się podczas nabożeństwa, dzieci angażują się w działania kościelne. W ostatnim czasie została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla dzieci ze świetlicy „Fabryka Uśmiechu”. Piekliśmy ciastka, wykonywaliśmy kartki i ozdoby świąteczne, za które zbieraliśmy datki. Wystawiamy także co jakis czas krótkie przedstawienia, w których dzieci mogą zaprezentowac swoje talenty (gra aktorska, gra na różnych instrumentach, śpiew).

Słowo Boże jest jak ziarno, które odpowiednio pielęgnowane przemienia się w piękną roślinę i wydaje wiele owocu. Naszym celem, jako nauczycieli, jest sianie i troska o to, by sala, w której prowadzimy zajęcia była ogrodem dziecięcych serc, gotowych do służenia Bogu.

Grupa młodzieżowa Z10

To grupa gimnazjalistów, ludzi ze szkoły średniej i studentów i młodych, których największym pragnieniem jest poznawanie i doświadczanie Żywego Boga oraz dzielenie się tym co robi On w naszym życiu każdego dnia. Spotykamy się w różnych miejscach, robimy różne rzeczy, staramy się być aktywnie zaangażowani w różne ciekawe inicjatywy. Życie jest zbyt fascynujące by stać w miejscu i żyć dla siebie stąd też bliskie są nam słowa Ewangelisty Jana: „Kochajcie nie słowem i językiem, ale czynem i prawdą”.

Grupa modlitewna

W każdy wtorek od godziny 7:00 do 8:30 spotykamy się na wspólnej modlitwie. Spotkania odbywają się w salce młodzieżowej na Zagórnej 10 w Warszawie.

Grupa muzyczna

Grupa muzyczna to ludzie, którym Pan Bóg położył na sercu muzykę jako formę uwielbienia i modlitwy. W ten sposób chcemy służyć Bogu i kościołowi.

Biblioteka

Nasza biblioteka znajduje się na piętrze w kaplicy przy kawiarence. Możecie w niej znaleźć dużą szafę wyselekcjonowanych książek z dobrym przesłaniem. Szczególne polecane pozycje znajdziecie na stronie www zboru. Biblioteka otwarta jest w każdą niedzielę po nabożeństwie.

Kawiarenka

Kawiarenka to miejsce spotkań. Przestrzeń, która sprzyja kontynuowaniu społeczności z ludźmi po nabożeństwie. Jest to miejsce rozmów z nieznajomymi, znajomymi oraz przyjaciółmi, miejscem gdzie także widać więzi jakie nas łączą, nas – członków kościoła. Kawiarenka daje możliwość spędzenia jeszcze kilku chwil przy rozmowie, które dodatkowo może umilić kawa lub herbata, domowe ciasto lub inny smakołyk. A funkcjonowanie kawiarenki to połączone siły i chęci wielu osób, która są chętne dołożyć cząstkę siebie.

Z10 dla Seniorów

Jesteśmy odpowiedzialni za miejsca, które współtworzymy – dlatego jako członkowie powiślańskiej wspólnoty chcemy brać udział w życiu naszej dzielnicy, rozpoznając i angażując się w bieżące wydarzenia i jej problemy.

Niesiemy wsparcie dla seniorów, członków naszego kościoła, ale też mieszkańców dzielnicy, w której siedzibę ma nasz zbór – dla nich z myślą o głoszeniu ewangelii poprzez działania praktyczne, ale i świadectwa, modlitwę, rozmowę, i głoszenie Słowa.

Jak mają uwierzyć w tego, o którym nie słyszeli? A jak usłyszeć, jeśli nie ma tego, który zwiastuje? (Rz 10:14).

Kontakt:
Koordynatorki Służby dla Seniorów
Pavlina – 606 320 707 | Joanna T – 698 158 267
seniorzy@z10.pl