Nasze służby

Pan Bóg zaprojektował Kościół jako „powszechne kapłaństwo”. Oznacza to, że każdy nowonarodzony członek Kościoła ma bezpośrednią relację z Bogiem. Każdy jest odpowiedzialny za osobistą modlitwę i odbieranie Słowa.

Każdy również powinien uczestniczyć w „budowaniu ciała Chrystusa” 1 Pt. 2:5. Dzieje się to m.in. poprzez uczestnictwo w różnych, potrzebnych służbach. Służby te są skuteczne, gdy są kierowane przez ludzi cieszących się zaufaniem, pełnych Ducha Świętego i mądrości Dz. Ap. 6:3.

Szkółka niedzielna

Celem Szkółki jest nauczanie dzieci prawd biblijnych, poznawanie Boga oraz doprowadzenie ich do podjęcia najważniejszej decyzji – oddania swego życia Panu Jezusowi. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli oraz wolontariuszy, którzy wkładają całe swoje serce, by poprzez Słowo Boże i przykład swojego życia przybliżyć dzieci do Boga.

W chwili obecnej opieką Szkółki objętych jest około 30 dzieci w 4 grupach wiekowych, każda grupa posiada osobną salę katechetyczną.

Grupy te przedstawiają się następująco:

  • Grupa przedszkolna
  • Grupa szkolna młodsza (1 – 3 klasa)
  • Grupa szkolna starsza (4 – 5 klasa)
  • Grupa szkolna najstarsza (6 – 8 klasa)

Zajęcia odbywają się w niedzielę podczas nabożeństwa. Nasz punkt katechetyczny jest zarejestrowany w Kuratorium Oświaty i Wychowania.

Podczas zajęć dzieci poznają historie biblijne, odgrywają scenki, malują, uczą się wybranych wersetów na pamięć. Nauczyciele zwracają szczególną uwagę na zdolności, którymi obdarzył ich Bóg i starają się wykorzystywać je w trakcie zajęć. Jest też czas na wspólne uwielbienie Boga poprzez śpiew i modlitwę.

Poza zajęciami, które odbywają się podczas nabożeństwa, dzieci angażują się w różne działania kościelne.

Słowo Boże jest jak ziarno, które odpowiednio pielęgnowane przemienia się w piękną roślinę i wydaje wiele owocu. Naszym celem, jako nauczycieli, jest sianie i troska o to, by sala, w której prowadzimy zajęcia była ogrodem dziecięcych serc, gotowych do służenia Bogu.

Grupa młodzieżowa Z10

To grupa ludzi ze szkoły średniej, studentów i młodych-dorosłych, których pragnieniem jest poznawanie i doświadczanie Żywego Boga oraz dzielenie się tym co robi On w naszym życiu każdego dnia. Spotykamy się w różnych miejscach, robimy różne rzeczy, staramy się być aktywnie zaangażowani w różne ciekawe inicjatywy. Życie jest zbyt fascynujące by stać w miejscu i żyć dla siebie stąd też bliskie są nam słowa Ewangelisty Jana: „Kochajcie nie słowem i językiem, ale czynem i prawdą”.

Grupa modlitewna

W każdą środę od godziny 7:00 do 9:00 spotykamy się na wspólnej modlitwie. Spotkania odbywają się w salce młodzieżowej na Zagórnej 10 w Warszawie.
Jeśli nie możesz osobiście dołączyć do grupy, to istnieje możliwość przesłania prośby modlitewnej na adres modlitwa@z10.pl. W środę będziemy się modlić w przysłanej do nas intencji.

Grupa muzyczna

Grupa muzyczna to ludzie, którym Pan Bóg położył na sercu muzykę jako formę uwielbienia i modlitwy. W ten sposób chcemy służyć Bogu i kościołowi.

Biblioteka

Nasza biblioteka znajduje się obecnie na parterze w kaplicy przy schodach do 'salki malucha’. Możecie w niej znaleźć dużą szafę wyselekcjonowanych książek z dobrym i zdrowym przesłaniem. Szczególne polecane pozycje znajdziecie na stronie www zboru. Biblioteka otwarta jest w każdą niedzielę po nabożeństwie.

Księgarnia

Nasza mała księgarnia znajduje się przy biblioteczce, czyli koło schodów do 'salki malucha’ na parterze w kaplicy. Możecie w niej znaleźć sporą kolekcję książek i filmów z dobrym i zdrowym przesłaniem.
Można w niej też zakupić ciekawe chrześcijańskie gadgety: zakładki do książek, kubki, breloczki do kluczy i inne; są świetnym pomysłem na prezent. Osoby ukraińsko-języczne znajdą w niej Biblie dla dorosłych i dzieci oraz materiały ewangelizacyjne w ojczystym języku.

Księgarnia otwarta jest w każdą niedzielę po nabożeństwie.
Szczególne polecane pozycje książek znajdziecie na stronie www zboru.
Książki można zamawiać mailowo. Sprawdź listę książek z cenami.

Kawiarenka

Kawiarenka to miejsce spotkań. Przestrzeń, która sprzyja kontynuowaniu społeczności z ludźmi po nabożeństwie. Jest to miejsce rozmów z przybyłymi do na gośćmi, znajomymi oraz przyjaciółmi, miejscem gdzie także widać więzi jakie nas łączą – członków kościoła. Kawiarenka daje możliwość spędzenia cennych chwil przy rozmowie, które dodatkowo może umilić kawa lub herbata, domowe ciasto lub inny smakołyk. A funkcjonowanie kawiarenki to połączone siły i chęci wielu osób, które są chętne dołożyć cząstkę siebie.
Kawiarenka znajduje się na antresoli nad kaplicą.

Z10 dla Kobiet

To różne inicjatywy Kobiet dla Kobiet.

Cykliczne spotkania warsztatowe (zawsze w drugą sobotę miesiąca od 10:00 do 13:00).
Spotkania warsztatowe dla kobiet w zamyśle nie mają być zwykłymi warsztatami na jakie można się zapisać w wielu miejscach w Warszawie. Ma to być pretekst do spotkań kobiet, abyśmy mogły w swoim gronie porozmawiać o Bogu, podzielić się świadectwami tego jak Bóg działa w naszym życiu oraz co nam pomaga na co dzień kroczyć za Jezusem. Ma to też być czas wzmacniania relacji między kobietami z naszego kościoła, byśmy mogły być dla siebie wsparciem wtedy, gdy przyjdzie taka potrzeba.
Ale żeby podczas rozmów ręce nie były bezczynne, będziemy praktycznie uczyły się jak być „dzielnymi kobietami” z Przypowieści Salomona 31:10-31. Będziemy uczyły się różnych pożytecznych rzeczy, które mogą się przydać kobiecie, żonie, matce.

Kino z pogadanką – projekcje filmów chrześcijańskich z dyskusją po filmie.
Wykłady
Duchowe SPA – coś dla ciała i dla ducha.
Poznaj terminy warsztatów, wykładów, kina i innych aktywności dla kobiet.

Kontakt: kobiety@z10.pl