Służba dla Seniorów

Służba dla Seniorów ruszyła wraz z ogłoszeniem kwarantanny w marcu 2020, jednak Bóg kładł nam na sercu seniorów z Powiśla już kilka miesięcy wcześniej.

Poruszeni podczas pandemii trudną sytuacją seniorów, postanowiliśmy pomóc nie tylko domownikom wiary, a wszystkim sąsiadom z Powiśla zmuszonym do pozostania w domu.

Szybko się okazało, że same zakupy to nie wszystko. Że w tej coraz bardziej „trendy” dzielnicy żyją osoby dojmująco samotne, również bardzo leciwe, bezradne, chore bądź niepełnosprawne, czasem żyjące w niewyobrażalnym niedostatku, w większości wykluczone cyfrowo. Nie mówiąc o potrzebach duszy i ducha – a przecież one z wiekiem, chorobą czy niepełnosprawnością nie mijają. CYTUJĘ PANIĄ ANIĘ: NIECH SIĘ PANI NIE ROZŁĄCZA! NIE WIEM, KIEDYKOLWIEK BĘDĘ MOGŁA ZNÓW ROZMAWIAĆ Z JAKIMŚ CZŁOWIEKIEM!!!

Bardzo szybko nawiązaliśmy współprace z Centrum Pomocy Społecznej Warszawa Śródmieście, gdyż zakres potrzebnej pomocy i waga problemów zaskoczyły i nas i pracowników socjalnych. PANI DANUSIA: NIECH PANI COŚ WYMYŚLI, CO PANI RADZI?! JAK TO ZAŁATWIĆ?

Z uwagi na to, że i koronawirus i problemy podopiecznych trwają i my zostajemy i trwać będziemy w służbie potrzebującym nawet gdy, Bóg da, czas pandemii zakończy się. PANI IRENKA: ALE JAK SIĘ SKOŃCZY KORONAWIRUS, TO MNIE PANI NIE ZOSTAWI?

ALINKA: I TE SŁODKIE WOLONTARIUSZKI BĘDĄ MI DALEJ POMAGAĆ?

Służba działa obecnie w mniejszym zakresie ale nadal działa.

Jak obecnie pomagamy? – Gdy istnieje wyraźna potrzeba wsparcia:

 • Robimy zakupy spożywcze, śr. czystości i higienicznych, leków.
 • Dostarczamy gotowe posiłki, żywność.
 • Odnawiamy recepty, umawiamy wizyty lekarskie.
 • Organizujemy wypożyczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy medycznych np. balkonika, materaca przeciwodleżynowego, pieluch itp.
 • Zawozimy w razie potrzeby do urzędu, placówki medycznej itp.
 • Pozyskujemy brakujący w domu sprzęt AGD, meble, potrzebną odzież, nastrojenie radia czy telewizora też nie stanowi problemu.
 • Ułatwiamy kontakt z instytucjami pomocowymi.
 • Pomagamy w załatwianiu spraw urzędowych, wypełnianiu druków, nadawanie listów.
 • Uczymy i pomagamy załatwić sprawy przez komputer i internet.
 • Pożyczamy wartościowe książki i słuchowiska.
 • Rozmawiamy z samotnymi, wspieramy smutnych, towarzyszymy opuszczonym, podtrzymujemy na duchu przytłoczonych, pomagamy znajdować sens życia poszukującym, znaleźć Bogu miłe rozwiązania i wyjście w kłopotach – po prostu jesteśmy z potrzebującymi.

Potrzeba takiej pomocy lub rozmowy Tobie lub bliskiej Ci osobie – seniorowi osobie z niepełnosprawnością, w kryzysie lub przewlekle chorej?

Napisz e-mail na adres seniorzy@z10.pl


Jeśli przemawia do was to, co robimy i chcecie się w jakiś sposób dołączyć do tego dzieła. zachęcamy was do śledzenia naszego profilu Z10 dla Seniorów, lajkowania i udostępniania postów, dzielenia się tym co zbywa jeżeli czegoś konkretnego dla podopiecznych szukamy, jak i finansami via naszą podstawową zbiórkę na Zrzutka.pl (po)Godność na starość: https://zrzutka.pl/gc5ptw

Każda złotówka trafia do potrzebujących!


Dlatego więc, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza domownikom wiary. (Gal 6:10)

Jak mają uwierzyć w tego, o którym nie słyszeli?  A jak usłyszeć, jeśli nie ma tego, który zwiastuje? (Rz 10:14)

Kontakt:
Koordynatorki Służby dla Seniorów
Pavlina – 606 320 707
seniorzy@z10.pl