Ogłoszenia

Prosimy o zapoznanie się z oświadczeniem Rady Starszych Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan – I Zbór w Warszawie w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2.
Oświadczenie dostępne jest na stronie www.

 1. Zapraszamy na nabożeństwo w najbliższą niedzielę na godzinę 10:00 do kościoła na ul. Zagórna 10 w Warszawie. Nie ma ograniczenia ilości wiernych ze względu na powierzchnię sali! 
  Jednocześnie przypominamy, że w budynkach wciąż należy zakrywać usta i nos, jeśli nie ma możliwości utrzymania dystansu społecznego.
 2. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą papierowego Pisma Świętego.
 3. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w naszym punkcie katechetycznym. Prosimy rodziców, aby dzieci systematycznie uczestniczyły w zajęciach Szkółki Niedzielnej, które odbywają się podczas niedzielnego nabożeństwa.
 4. Informujemy też, że nabożeństwa będą nadal transmitowane na żywo przez internet, więc osoby, które nie mogą przyjść na nabożeństwo – zapraszamy do udziału przez internet.
  Nabożeństwa online będą dostępne za pośrednictwem:
  • Strony internetowej zboru: https://z10.pl/transmisja/
  • Kanału wideo na YouTube: https://z10.pl/youtube/
  • Fanpage zboru na Facebook: https://www.facebook.com/zagorna10/live/
 5. W każdy wtorek od 7:00 do 9:00 spotyka się grupa modlitewna. Zapraszamy do udziału w tych cyklicznych spotkaniach. Nie trzeba być dokładnie o 7:00, można przyjść później lub wcześniej wyjść. Prośby o modlitwę można przesyłać mailowo na adres: modlitwa@z10.pl
 6. Dziękujemy za dotychczasową ofiarność. Ze względu na sytuację związaną z możliwością przenoszenia wirusa, zachęcamy aby kolektę, czyli ofiary na rzecz naszego kościoła, wpłacać przelewem na konto zborowe nr: 72 1050 1038 1000 0022 3955 5424.
 7. Mamy kilka grup domowych, zachęcamy do dołączania do istniejących oraz do otwarcia serca i domu dla kolejnych grup. Osoby, które chciałyby tworzyć grupę domową lub chciałyby dołączyć do jakieś a nie wiedzą gdzie – prosimy o rozmowę z opiekunem grup domowych – Jackiem.
  Namiary na aktualnie dostępne grupy znajdują się w gablocie na korytarzu oraz w informatorze zborowym.
 8. Przypominamy o biblioteczce zborowej zachęcając do wypożyczania i czytania książek. Recenzje polecanych przez nas książek do przeczytania znajdują się na naszej stronie www w zakładce „nauczanie/książki”.
 9. Istnieje również możliwość zakupu książek w naszej małej księgarni, którą prowadzi Ania, także na górze, na antresoli.
 10. Służba dla Seniorów z Z10 uruchomiła zrzutkę, aby zebrać fundusze na realizacje działań pomocowych dla osób starszych, opuszczonych i przewlekle chorych – https://zrzutka.pl/gc5ptw Zachęcamy do wsparcia jej oraz do udostępniania tej zrzutki wśród znajomych. Dziękujemy.
 11. Służba FOTO zaprasza osoby chętne do zrobienia sobie nieodpłatnie zdjęcia do legitymacji lub dowodu osobistego. Zdjęcia będą robione 27 września po nabożeństwie, a odbitki papierowe będą do odbioru po tygodniu, czyli 4 października po nabożeństwie. Istnieje też możliwość wysłania mailem zdjęcia w formie cyfrowej.
 12. 19 września odbędzie się Kolegium pastorów.
 13. Na sobotę 26 września planowany jest PIKNIK ZBOROWY w Zawiszynie. Warto już teraz zarezerwować sobie tą datę w kalendarzu.
 14. 2 i 3 października odbędzie się Synod Kościoła i Wybór Nowej RADY KECH – prosimy o modlitwę w tej intencji.

Zachęcamy do oglądania materiałów z nauczania, które będą umieszczone na naszej stronie internetowej z10.pl i w mediach spłecznościowych (youtube, facebook, soundcloud) w niedzielę od godz. 10:00 (w przypadku problemów technicznych linki do nauczania zostaną umieszczone w późniejszym terminie).

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego: info@zagorna10.pl lub telefonicznego: 507-766-396.

Uwaga: W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją spowodowaną Stanem Epidemii w Polsce prosimy o cykliczne sprawdzanie ogłoszeń publikowanych na stronie www naszego zboru oraz na oficjalnym profilu w serwisie facebook.

Kalendarz Z10