Kategorie
książki

W co wierzą biblijni chrześcijanie

„W co wierzą biblijni chrześcijanie?” – Fabian Błaszkiewicz

Błaszkiewicz ma nadzieję, że poprzez lekturę tej książki, czytelnicy mają szansę ożywić swoje chrześcijańskie życie.

Zdaniem autora, w obecnych czasach w Polsce, wiele tysięcy ludzi decyduje się „oddać ster swojego życia Bogu”. Nowo nawróceni zadają sobie pytanie w co wierzą tak naprawdę „biblijni chrześcijanie”. Według autora winni to być ludzie nie tylko wierzący w nadrzędną rolę Pisma Świętego, ale przede wszystkim osoby pełniące wolę Bożą. Twórca prezentowanego tu opracowania ostrzega nas przed brakiem dogłębnej analizy naszej wiary. Niestety, jeśli się na to nie zdecydujemy, to nie będziemy w stanie zwiastować prawdziwej Ewangelii. Idąc tokiem myślenia autora – chwała należna tylko Bogu, nie jest odpowiednio wykładana obecnej generacji. Mając na względzie pasję do Stwórcy, trzeba weryfikować naszą wiarę, aby wreszcie stać się „osobą dorosłą” w aspekcie duchowym.

Twórca wspomnianego opracowania nadmienia, że wiara ludzi wierzących musi być autentyczna. Już czas nie tylko głosić, ale i zastosować w praktyce zasłyszane słowa Jezusa. Bóg musi być swego rodzaju „kompasem” w życiu każdej wierzącej osoby. Nawet doktryny danej wspólnoty muszą być drugorzędne w stosunku do Biblii ,która się nigdy nie myli, wbrew temu co myślą niektórzy.

Fabian Błaszkiewicz w opisywanej książce podkreśla, że wielu głosicieli Słowa Bożego zachęca do przyjęcia przez niewierzących samych idei o Jezusie, a nie mobilizuje ich do życia dobrą nowiną. Tak jakby nie pamiętali, że tylko Jezus ma moc, aby zbawić człowieka.

Autor dalej mówi, że Jezus nie jest poza zasięgiem słuchacza czy czytelnika, ale pragnie relacji z danym człowiekiem, jeśli ten tylko się na to zgodzi.

Moim zdaniem, jest to książka dla tych, którzy już są chrześcijanami i tylko chcą sobie przypomnieć na nowo pewne prawdy z Biblii, bądź dla tych, którzy pragną się upewnić, czy aby na pewno idą właściwą drogą wytyczoną przez Słowo Boże.

Gdy spełnimy wszystkie Boże warunki to doświadczymy pełni Bożego Błogosławieństwa. Kto chce wiedzieć dokładnie jakie są to warunki – powinien przeczytać tę książkę.

Przeczytałam i serdecznie polecam.
Kasia K.

PS. Błaszkiewicz zapowiedział kolejne książki z serii Biblioteka Tajemnego Planu. W przygotowaniu są „Prosta egzegeza biblijna na domowy użytek” oraz „Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?”.