Kategorie
książki

Wiarygodność pism Nowego Testamentu

„Wiarygodność pism Nowego Testamentu” – Frederick Fyvie Bruce

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym: czy Nowy Testament jest prawdziwy? A może są to wymysły różnych ludzi? Kim są autorzy Nowego Testamentu? Czemu akurat 4 ewangelie? Dlaczego takie, a nie inne listy? Kiedy dokładnie zostało to spisane? Czy jest historyczne potwierdzenie autentyczności tekstów Nowego Przymierza?

Nie?

Ale może ktoś w rozmowie z tobą zadał takie lub podobne pytanie?

Niezależnie czy odpowiedzi na powyższe pytania potrzebujesz dla siebie czy dla znajomego – warto sięgnąć i przeczytać tą pozycję.

W tej niegrubej książce F.F. Bruce zawarł rzeczowe zestawienie faktów. Znajdziesz w niej informację które części przez kogo zostały napisane i w którym roku. Na jakie lata datują się zachowane kopie. Kto i kiedy ustanowił kanon Nowego Testamentu i dlaczego właśnie taki.

Wszystko oparte o badania archeologiczne i historyczne tak, byś nie miał wątpliwości, że Nowy Testament jest najbardziej udokumentowaną historycznie książką, że istniejące najstarsze kopie w zasadzie nie różnią się niczym od obecnych kopii, a życie Jezusa i jego apostołów ma potwierdzenie w innych historycznych pismach.

Polecam.
Brygida