Kategorie
książki

Sięgając chmur

„Sięgając chmur” – Bonnie Leon

„Bóg zaszczepił we mnie miłość do latania. Nie mogę pozwolić, by strach powstrzymał mnie od robienia tego, do czego jestem stworzona. Nikt z nas nie może tego robić”.

To miał być dzień jej ślubu, kiedy Kate postanowiła podążyć za marzeniami. Wszystko było już przygotowane, ale kobieta uznała, że nie może tego zrobić. Nie jest na to gotowa, aby stać się taką, jaką chcą ją widzieć inni. Chociaż zależy jej na Richardzie, małżeństwo to ostania rzecz jakiej pragnie.

Postanawia zostać pilotką samolotu w alaskiej puszczy. Nie przypuszcza jednak, że nie będzie gotowa na konfrontację z realiami tak odległego miejsca. Zasłyszane opowieści różnią się od tego, czego sama jest świadkiem. Kobieta musi walczyć o przetrwanie i o swoją pozycję wśród pilotów.

Kate jest odważną, pełną głębokiej wiary kobietą. Biblię zawsze ma obok siebie. Nie boi się dążyć do realizacji własnych marzeń, ale wszystkie swoje działania opiera na Panu Bogu. To On daje jej siłę i ratuje z tarapatów.

Paul to mężczyzna, który zagrzebał się w przeszłości, pozwalając, aby jego życiem zawładnęło poczucie winy. Uważa, że Pan Bóg go zawiódł, nie rozmawia z Nim ani nie sięga do Jego Słowa.

O ile Kate chciała z własnego otępienia się wyrwać, on nie robił nic. Zamieszkał z dala od ludzi, aby móc w spokoju się emocjonalnie biczować. Kiedy spotyka Kate, ponownie musi się zastanowić czy chce takiego życia. Jednak strach przed utratą drugiej osoby, trzyma go na miejscu i nie pozwala postawić kolejnego kroku naprzód. Dzięki Kate ponownie nawiąże relację z Panem Bogiem, odnajdzie miłość i Boże przebaczenie, ruszy do przodu.

„Sięgając chmur” to opowieść o sile wiary, marzeniach i odwadze. O ludziach, którzy na swój sposób radzili sobie ze stratą bliskiej osoby i z rozpaczy uciekli w dzicz.

Bonnie Leon wiele lat amatorsko parała się pisaniem, lecz nigdy nie było to dla niej priorytetem. Wszystko zmieniło się po wypadku samochodowym w 1991 roku, po którym nie była w stanie wrócić do poprzedniej pracy. Obecnie jest autorką ponad dwudziestu książek, w tym kilku serii powieści historycznych. Poza pisaniem prowadzi wykłady dla kobiet na temat Biblii i uczy pisania. Jest żoną, matką trójki dorosłych dzieci i babcią ośmiorga wnucząt. Wraz z mężem – Gregiem – mieszka w górach południowego Oregonu.

Polecam!

Agata J.

PS. Książkę można wypożyczyć w biblioteczce Z10.