Kategorie
książki

Być mądrą mamą

„Być mądrą mamą” – Alina Wieja

„Ale ty mów, co odpowiada zdrowej nauce (..), że starsze kobiety mają również zachowywać godną postawę, jak przystoi świętym;(…) niech pouczają młodsze kobiety, żeby miłowały swoich mężów i dzieci.” (List do Tytusa 2:1-4).

Bardzo chętnie uczę się od starszych kobiet jak być dobrą żoną i mamą. Często sięgam w tym celu po chrześcijańskie książki. Dzisiaj chciałabym Was zapoznać z książką „Być mądrą mamą” Aliny Wieji. Słyszałam już wcześniej wiele dobrego o tej autorce, a kilka miesięcy temu przeczytałam jej „Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą”, która nauczyła mnie wielu cennych rzeczy. 

Czasami czuję się przytłoczona byciem mamą – odpowiedzialność, opieka, ciągła obecność, czasami wydaje mi się, że to wszystko jest ponad moje możliwości. Alina Wieja przypomina nam do Kogo musimy się zwracać, by nabrać sił i mądrości. W książce znajdziemy krótki opis etapów rozwoju dziecka (bardzo pomocne by wiedzieć z czym aktualnie może zmagać się nasze dziecię). Każda czytelniczka może też przejrzeć się jak w lustrze czytając różne opisy mam. Dowiemy się na co powinnyśmy zwracać uwagę by się nie wypalić, jak zadbać o to co najważniejsze.

Od razu napiszę, że jest jedna kwestia, z którą nie zgadzam się z autorką. Osobiście uważam, że trzylatki są za małe by podejmować decyzję pójścia za Jezusem. Słowa Chrystusa : „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” rozumiem bardziej jako zaproszenie do mówienia dzieciom o naszym Zbawicielu jak najczęściej, do wspólnej modlitwy, czytania Biblii. Nie podejmujmy za dzieci decyzji, których one nie rozumieją, bo mogą potem myśleć, że są zbawione podczas gdy tak nie jest…. Ale Alina Wieja przekaże nam mnóstwo cennych wskazówek – jak modlić się o dzieci, jak uczyć je szacunku i wdzięczności, jak przekazywać prawdę… Jestem bardzo zachęcona po przeczytaniu „Być mądrą mamą”. 

Czuję się zaszczycona, że Pan Bóg wybrał właśnie mnie bym była matką mojego synka.

„Kiedyś nie było takich książek” – westchnęła jedna starsza siostra patrząc na okładkę książki Aliny Wieji. Teraz są, dlatego zachęcam by douczać się w najważniejszych kwestiach życiowych.

Ania Z.

PS. Książkę można kupić lub zamówić w naszej zborowej księgarni.