Kategorie
książki

Prawda głodna odwagi

„Prawda głodna odwagi” – Radosław Siewniak

„Prawda głodna odwagi” to książka z rozważaniami o życiu, o sobie, o codzienności, o naszej więzi z Bogiem. To szczere i odważne zerknięcie w głąb siebie – nie na to co chcielibyśmy, aby widzieli inni, czy aby nas tak odbierali, ale to jacy naprawdę jesteśmy.

Każde rozważanie to słowo przewodnie oraz werset biblijny będący podstawą do danego rozważania.

I pomimo tego, że autor jest dość młody, to bagaż doświadczeń i przeżyć powoduje, iż rozważania te są dobrze przemyślane i dotykają sedna.

Dla przykładu przytoczę rozważanie nt „Przemiana serca”:
„Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie” MT 4,17

Nawracajcie się – odpowiedź na to wezwanie Słowa Bożego nie polega na zmianie dwóch czy trzech uczynków, to nawet nie zmiana postawy czy zachowania, ale zmiana wnętrza – myśli, uczuć i celów. W nawróceniu nie chodzi o zmianę zachowania, ale o przemianę serca. Mogę spędzać całe życie na poznawaniu zasad i reguł, wykonywaniu obowiązków religijnych, na biernym wysiadywaniu w ławce w swoim kościele, a tak naprawdę nigdy nie poznać Boga intymnie, całym sercem.

                   Jezus Chrystus wypowiada twarde słowa, że pewni ludzie, którzy w swoim mniemaniu żyli pobożnie, kiedyś usłyszą od Niego: Nigdy was nie znałem. Czyli istotą nawrócenia nie są tylko nasze uczynki, ale bliskość z Chrystusem. Bilet do niebiańskiej bramy Bożego Królestwa to życie z Bogiem na co dzień, a nie tylko od święta, i tego biletu nie otrzymuje się automatycznie, bezwiednie, przypadkiem. Trzeba świadomie zawrócić, by go przyjąć. Nawrócenie to przemiana serca!

Powyższe rozważania można czytać w dowolnej kolejności, nie ma sugestii daty czy dnia tygodnia. Ja nieraz czytam kilka dziennie, nieraz żadnego. To zależy od nas, jaką mamy potrzebę danego dnia.

W moim wydaniu jest dodatek z rozważaniami na Wielki Tydzień i tu już warto rozważanie na np. Wielki Czwartek przeczytać w Wielki Czwartek 🙂

Dzisiejszą recenzję piszę z przyjemnością z przynajmniej dwóch powodów – po pierwsze, książkę tą dostałam od Siostry w Chrystusie, która obecnie jest mi bardzo bliska, a dostałam ją na początku naszej znajomości, a po drugie, już za kilka dni autor tych rozważań – Radosław Siewniak – będzie gościem w naszym kościele na Zagórnej 10.

Zapraszam zatem na najbliższe SPOTKANIE Z MISJONARZEM, które odbędzie się 12 i 13 lutego.

Przeczytałam i polecam.
Brygida

Radosław Siewniak będzie też gościnnie głosił podczas niedzielnego nabożeństwa 14 lutego.

Książkę tą będzie można kupić podczas tego spotkania i od razu zdobyć autograf 😉

Jeśli nie będziesz mógł być na SPOTKANIU Z MISJONARZEM – możesz ją zamówić w naszej księgarni zborowej. Kontakt mailowy ksiegarnia@z10.pl lub bezpośrednio z @AgataJaniec