Kategorie
książki

Skrzydła nadziei

„Skrzydła nadziei” – Bonnie Leon

„Skrzydła nadziei” to drugi tom trylogii „Niebo nad Alaską” amerykańskiej pisarski Bonnie Leon.

Akcja drugiej części rozpoczyna się krótko po zakończeniu pierwszej – Kate udowodniła już wszystkim, że jest dobrą pilotką. Jej związek z Paulem kwitnie – dzięki niej mężczyzna wraca do zawodu lekarza, niosąc pomoc potrzebującym w licznych alaskańskich osadach. Paul ciągle jednak nie potrafi pogodzić się z utratą żony, a niebezpieczny zawód Kate napawa go strachem, że utraci także ją.

Wskutek pewnych tragicznych wydarzeń, Kate będzie zmagać się z niepewnością i strachem, których do tej pory nie doświadczyła. Cały czas pozostaje jednak blisko Boga i nie obwinia Go za ciężkie doświadczenia, które ją spotykają. W Nim odnajduje ukojenie.

Na kartach powieści spotykamy znane z pierwszej części grono ciekawych bohaterów pierwszo- i drugoplanowych. Mamy okazję zajrzeć, co słychać u Townsów, Turchików, Patricka i Sassy, rodziców Kate. Autorka ma talent do tworzenia wyrazistych postaci.

Śmierć bliskich, życie w ciągłym poczuciu winy, trudne warunki życia na Alasce, gdzie łatwo można paść ofiarą żywiołów, złamane serce, czy rezygnacja z części siebie – to tylko część problemów, które dotykają bohaterów. Mimo to powieści nie brakuje humoru, ciepła i zapewnienia, że jest ktoś, kto nad wszystkim czuwa.

„Skrzydła nadziei” to wspaniała opowieść o różnych odcieniach miłości, o bólu, który może ukoić tylko Bóg oraz o przezwyciężeniu własnego strachu.

Polecam i zachęcam do lektury!

Agata J.

PS. Książkę można wypożyczyć w bibliotece Z10.