Kategorie
książki

Twój wyjątkowy DAR

 „Twój wyjątkowy dar”, „Chcę mieć zielony nos”, „Najcenniejszy prezent”, „Jesteś wyjątkowy”, „Najlepsza”, „Jesteś mój” – Max Lucado

Max Lucado to autor książek o wyjątkowym przesłaniu. Amerykański pisarz i pastor.

Seria książek dla dzieci o perypetiach małych drewnianych ludzików – Łemików, które wykonał ktoś wyjątkowy, wspaniałomyślnością i pokładami miłości wykraczający daleko poza możliwości poznawcze.

Brzmi znajomo?

Oczywiście.

Jest to przełożona na język dziecka rzeczywistość Bóg – człowiek. Dzieci w przystępny sposób dowiadują się, jak bardzo są obdarowane, dowiedzą się, że podążanie za modą i chorymi zwyczajami nie czyni nikogo szczęśliwym. To co mają Łemiki cennego nie da się ująć w ramy posiadania. Niestety ludziki często zapominają o tym, że Eli – ich twórca czeka na nie i chce im pomagać, bo są dla niego cenne. Z książek dowiemy się, że samo bycie podziwianym przez innych nie daje żadnej władzy i praw. Istota wartości ludzików kryje się zupełnie gdzie indziej.

Przystępny język, ciągłość akcji i nietuzinkowi bohaterowie to tylko nieliczne z atutów serii. Wartości ujęte w niewielkich objętościowo pozycjach z pewnością będą stanowić interesującą lekturę dla dzieci, ale też dla dorosłych. Przesłanie z nich płynące jest ponadczasowe, a rady Eliego mogą posłużyć w życiu czytelnikom w każdym wieku.

Dodatkowym atutem książek są ilustracje wykonane przez Davida Venzela, który ilustrował m.in. Hobbita J.R.R.Tolkiena.

Przeczytałam i polecam.
Małgosia Ś.

PS. Książeczki można kupić lub zamówić w zborowej księgarni.