Kategorie
książki

Gotowe na wszystko

„Gotowe na wszystko – Kobiety Nowego Testamentu” – Robert J. Strand

Większość z nas może wymienić długą listę mężczyzn z Biblii, których życie jest dla nas inspiracją, wzorem, lub daje do myślenia. A co z kobietami? O nich mówi się niewiele… ale były i miały duży udział w życiu wielu ważnych mężczyzn i w tym, jakie jest przesłanie Pisma Świętego.

Robert J. Strand w książkach pod bardzo chwytliwym tytułem (nawiązującym do znanego amerykańskiego serialu) – GOTOWE NA WSZYSTKO – przybliża nam sylwetki parędziesięciu kobiet, które znajdziemy na kartach Biblii i których historię warto poznać.

Ja sięgnęłam w pierwszej kolejności po Kobiety Nowego Testamentu, aby pochylić się nad obrazami takich kobiet jak:

– Lois – babci Tymoteusza,

– Samarytanki – z którą Jezus rozmawiał przy studni i opowiedział jej o Wodzie Żywej,

– Marii – młodej dziewczyny, która zgodziła się zostać matką Jezusa,

– Kobiety z krwotokiem – która chciała tylko dotknąć płaszcza Jezusa, by zostać uleczona

i wielu innych.

Pomyślicie pewnie: jak można poznać te kobiety, skoro nie znamy nawet imion niektórych z nich, a w Piśmie Świętym jest o nich np. tylko linijka tekstu… Otóż w tym zasługa autora tych książek. Analizując czas i miejsce w jakim żyły, co mogło wpływać na ukształtowanie się danej osobowości – Strand snuje opowieści… Dodatkowo snuje je w pierwszej osobie, tak że mamy wrażenie iż te kobiety same o sobie opowiadają… Historia każdej z tych niewiast zakończona jest krótkim podsumowaniem mówiącym o tym, co my – współcześni – możemy wynieść z ich życia.

Czyta się bardzo przyjemnie, a poznanie bliżej kobiet z Nowego Testamentu nie pozwoli mi ich przeoczyć podczas kolejnego czytania Biblii.

Przeczytałam i polecam.
Brygida