Kategorie
książki

Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą

„Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą” – Alina Wieja

Zbliża się dzień kobiet, dlatego chciałam zrobić sobie małe święto i przeczytać coś co jest skierowane do płci żeńskiej. W naszej zborowej bibliotece znalazłam książkę Aliny Wieji, znanej autorki oraz doradcy rodzinnego i małżeńskiego. „Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą” jest krótką pozycją, ale bardzo treściwą i wierzę, że Pan Bóg pozwolił mi sięgnąć po nią w dokładnie w tej chwili, w której najbardziej tego potrzebowałam.

„Podobnie kobiety, powinny być poważne, nie przewrotne, trzeźwe, wierne we wszystkim.” (List Św. Pawła do Efezjan 3:11) – ten werset, choć nie pamiętam czy wymieniony przez autorkę, wydaje mi się być myślą przewodnią dla treści książki. Ostrzegam, że nie jest to lektura, która pomoże ci usprawiedliwić twoje nieodpowiednie reakcje, myśli i emocje, wręcz przeciwnie – za pomocą Pisma Świętego postawi cię do pionu w wielu sferach życia. Sprawdzisz czy twoje priorytety są odpowiednie, zastanowisz się co zabiera ci radość. Książka jest odpowiednia zarówno dla mężatek jak i samotnych, dużo z niej się nauczyłam jako mama, ale jest w niej też wiele fragmentów, na które żałuję, że nie trafiłam jako singielka. To co najbardziej mnie dotknęło to zachęcenie do patrzenia w przyszłość, chociażby w kontekście macierzyństwa. Często młode mamy (i ja również!) zachowują się jakby pewne czynności miały wykonywać wiecznie. A tak przecież nie jest! Dzieci są małe tylko przez krótki czas. Ta prosta prawda pomogła mi przezwyciężyć pewne trudności w życiu i pomóc mi radować się z dnia dzisiejszego. Pouczające były również wskazówki związane z wychowywaniem dzieci w wierze.


Boży ideał to kobieta, która „z uśmiechem na twarzy patrzy w przyszłość” (Przypowieści Salomona 31:25b). Mimo, że przybywa jej lat, mija wdzięk i uroda, jej prawdziwa wartość ukryta jest w Bogu i cel jej życia to wypełnienie Bożego powołania w tej sytuacji, w jakiej Bóg ją postawił.

Przeczytałam i polecam.
Ania Z.


PS. Zachęcam do wypożyczenia tej książki z naszej zborowej biblioteki.