Kategorie
książki

„Wieczory z Bogiem”

„Wieczory z Bogiem” – Aiden W. Tozer

„Wieczory z Bogiem” to nie jest zwykła książka do przeczytania w kilka/kilkanaście dni. To książka przynajmniej na rok, bo jest to 366 codziennych rozważań biblijnych. Zatem każda strona to werset biblijny (głównie z Nowego Testamentu) i rozważanie autora odnośnie życia chrześcijańskiego.

I tu ktoś mógłby zwrócić uwagę – przecież każdy sam może sobie takie rozważanie wykonać we własnym zakresie. Oczywiście, ale po pierwsze: nie każdy czyta systematycznie Pismo Święte, a po drugie: nie każdy ma takie poznanie Słowa Bożego jak Tozer, który – bądźmy szczerzy – większość życia poświęcił na studiowaniu Biblii, analizowaniu jej słów i pogłębianiu relacji z Bogiem. Jego przemyślenia i wnioski nadal są aktualne, mimo, że od jego śmierci minęło już prawie 60 lat.

Sama systematycznie czytam Pismo Święte, ale nie zawsze znajduję czas na głębsze zatopienie się w czytanym fragmencie, więc te „Wieczory z Bogiem” są mi pomocne do lepszej analizy siebie jako chrześcijanina. Do znajdowania konkretnych fragmentów mówiących jak powinnam żyć, co czynić i mówić, by to się podobało Bogu i służyło do zbudowania mojego i innych chrześcijan oraz pozyskiwania dusz dla Królestwa Niebieskiego.

Książka została wydana w twardej okładce, co jest dobrym rozwiązaniem, zważywszy, że będziemy ją czytać dzień w dzień przynajmniej przez rok (chociaż można czytać ją w kółko, bo pamięć ludzka jest krótka). Dobrze pomyślanym dodatkiem jest wklejona wstążkowa zakładka, która pomaga otwierać książkę od razu w miejscu, w którym skończyło się wczorajsze czytanie.

Jeszcze czytam, ale już teraz szczerze polecam.
Brygida

PS. Wydawnictwo CLC Księgarnia Chrześcijańska wydało również „Poranki z Bogiem” A.W. Tozera – myślę, że równie dobre jak „Wieczory…”
PPS. W marcu tego roku recenzowaliśmy inną książkę Tozera „Niezwykły chrześcijanin”.