Kategorie
książki

Próba wiary

„Próba wiary” – Martyn Lloyd-Jones

Bardzo dobrze znam psalm 73, często do niego wracam. Nie wiedziałam jednak, że aż tak wiele ciekawych wniosków można z niego wyciągnąć. Dr Martyn Lloyd-Jones całą swoją książkę „Próba wiary” poświęca analizie tego psalmu.

„O mało nie poślizgnęły się nogi moje…” pisze autor psalmu – co sprawiło, że znalazł się w takiej sytuacji? Zazdroszczenie bezbożnym, nierozumienie czemu powodzi się im lepiej niż nam, może prowadzić do poważnych konsekwencji duchowych. Czy pilnujemy naszego serca i naszych uczuć? Co może być ratunkiem w takiej sytuacji? Skupimy się na tym co pomogło bohaterowi psalmu zwrócić oczy ku temu, co najważniejsze.

Problemy poruszone w psalmie 73 są cały czas aktualne również dzisiaj. Wszystko co jest zapisane w Piśmie Świętym ma służyć naszemu pouczeniu. Warto zatrzymać się nad tym fragmentem Biblii i skorzystać z lekcji opisanej przez autora. 

Bardzo polecam zapoznać się z tą pozycją Martyna Lloyd-Jonesa. To już druga jego książka, którą przeczytałam i na pewno sięgnę po więcej.

Przeczytałam i polecam.
Ania Z.

PS. Inną książką tego autora, którą recenzowaliśmy była „Duchowa depresja
PPS. Listę książek dostępnych w naszej zborowej księgarni znajdziecie na stronie Księgarnia Z10.