Kategorie
książki

Dlaczego mamy wierzyć?

„Dlaczego mamy wierzyć?” – Roger Carswell

„To masz jakieś wątpliwości?” – spytała znajoma, gdy poznała tytuł książki, którą właśnie czytałam. Nie, nie mam wątpliwości. Pakując się na wyjazd zborowy szukałam jak najlżejszej książki, by nie zajmowała dużo miejsca w walizce. Wybór padł na „Dlaczego mamy wierzyć?”. Książka pomimo małego formatu nie jest krótka i zawiera mnóstwo ciekawych prawd biblijnych. Nie da się szybko streścić o czym opowiada, jest bardzo bogata w treść i wypełniona wersetami ze Słowa Bożego. Na tylnej okładce możemy przeczytać o jakich zagadnieniach mówi np.:

„Dlaczego mamy wierzyć, że Biblia jest Słowem Bożym?” lub „Dlaczego mamy wierzyć, że świat jest oddzielony od Boga?”

Uważam, że nie jest to książka dla kogoś kto nie miał nigdy styczności z Biblią. Jest to książka raczej dla osób poszukujących od jakiegoś czasu, a także dla tych, którzy chcą jeszcze lepiej uporządkować swoją wiedzę na temat Pana Boga. Mnie osobiście ta książka bardzo zbudowała – sprawiła, że przez cały tydzień czytania jej moje myśli ciągle krążyły na temat wspaniałości Pana Jezusa i tego co uczynił dla nas, byśmy mogli stać się dziećmi Bożymi.

Bardzo podobał mi się ostatni rozdział. Jak to często bywa w podobnych książkach autor zachęca czytelnika do oddania swojego życia Jezusowi. Ostatni rozdział zatytułowany „Gdy uwierzysz” zawiera kilka mądrych rad dotyczących tego jak powinno wyglądać życie chrześcijanina m.in. czytanie Pisma Św. czy wspólne zgromadzenia z innymi wierzącymi. Podobał mi się ten rozdział, bo nie był to tylko suchy szereg dobrych rad, ale uargumentowane Słowem Bożym zalecenia, które są pomocne dla każdego kto chce prowadzić pobożne życie.

Przeczytałam i polecam,
Ania Z

PS. Książkę można wypożyczyć w naszej zborowej bibliotece.