Kategorie
książki

Kiedy nie pragnę Boga

„Kiedy nie pragnę Boga” –  John Piper

Zdaniem Johna Pipera powinnością każdego chrześcijanina jest dążenie do bycia radosnym radością jaką jest w stanie dać tylko Bóg.

Treść tej książki jest przepełniona dużą ilością rad i wskazówek tak ważnych w dzisiejszym świecie, pełnym nieoczywistych trudności i wyzwań.

Obecne czasy cechuje wszechogarniający strach, który niewątpliwie niesie dzisiejsza skomplikowana rzeczywistość. Piper uzmysławia nam a jednocześnie przypomina jak niezwykle ważna jest codzienna modlitwa. Mówi, że wręcz nie wolno nam zaniedbywać jej jeśli chcemy zachować prawdziwą, niczym nie zmąconą radość – taką radość, która jest bardziej trwała niż ta pochodząca ze świata.

Autor podkreśla, że tym co  nam przeszkadza w osiągnięciu tego celu  jest nasza grzeszna natura.  Moim zdaniem czas spędzony z tą książką nie jest czasem straconym. „Kiedy nie pragnę Boga” jest publikacją pełną mądrego humoru, w wyważony sposób porusza poważne tematy z dużym dystansem do siebie i otaczającego nas świata.

Czytając tę książkę odbiorca raczej nie zasmuci swojej duszy, a wręcz przeciwnie – treść w niej zawarta może podnieść na duchu.

W mojej opinii jest to jedna z tych książek, którą jak zacznie się czytać, to nie można się od niej oderwać.

Przeczytałam i serdecznie polecam.

Kasia K.

PS. Polecamy również inne książki Johna Pipera, np: „Nie zmarnuj swojego raka„, „Zanim powiecie sobie TAK„, „Koronawirus i Chrystus„, „50 powodów dla których umarł Jezus„.