Kategorie
książki

Jeśli prosić będziecie

“Jeśli prosić będziecie” – Oswald Chambers

“Jeśli prosić będziecie” to zbiór kazań wygłoszonych przez Oswalda Chambersa w Bible Training Collage w Londynie oraz do żołnierzy Brytyjskiej Wspólnoty Narodów stacjonujących w Egipcie podczas I wojny światowej. 20 lat po śmierci Oswalda, jego żona postanowiła wydać książkę, do której wybrała taki właśnie zestaw kazań dotyczących modlitwy. Część z nich została uzupełniona krótkimi modlitwami pochodzącymi z osobistego dziennika modlitwy jej męża.

Każdy rozdział to jedno kazanie nt modlitwy. Jednak za każdym razem Chambers pochyla się nad innym zagadnieniem jej dotyczącym. Mówi o potrzebie prostoty modlitwy i ciągłym trwaniu w niej; jak podchodzić do modlitwy wstawienniczej i jak słuchać odpowiedzi Boga. Jak nie dać się zmanipulować światu zgadzając się na szarość postępowania, zamiast pilnować tego co jest białe, a co czarne. Jak czuwać na modlitwie codziennie i nieustannie zamiast wmawiać sobie, że np. sporadyczne nocne czuwanie modlitewne jest lepsze… Jak zachwycać się sposobami w jaki Bóg odpowiada na nasze modlitwy… A wszystko w oparciu o konkretne wersety Pisma Świętego.

I wiecie co? Aż trudno uwierzyć, że autor tych kazań nie żyje już ponad 100 lat. Jego nauczania są cały czas aktualne i bardzo pożyteczne.

Przeczytałam i polecam.
Brygida

PS. Przypominamy, że księgarnia i biblioteczka zborowa są otwarte zawsze po nabożeństwie przez ok. pół godziny.
PPS. Asortyment księgarni wzbogacił się o t-shirty z chrześcijańskim słowem – zapraszamy do nabywania dla siebie lub na prezent.