Kategorie
książki

Czy człowiek może żyć bez Boga?

„CZY CZŁOWIEK MOŻE ŻYĆ BEZ BOGA?” – RAVI ZACHARIAS

W książce tej, chrześcijanie znajdą niezbędne argumenty logiczne na zadane w tytule książki pytanie. Dzięki nim będą dobrze przygotowani do obrony prawdy i historyczności wiary chrześcijańskiej w rozmowach z osobami nienawróconymi i poszukującymi Pana Boga.

Ravi Zacharias na ponad 300 stronach w sposób nadzwyczaj inteligentny przedstawia apologetyczną obronę wiary chrześcijańskiej – fascynującą i przekonującą.

Wielu chrześcijan boi się argumentów natury intelektualnej. Są tacy, którzy uważają obronę przy pomocy uzasadnień rozumowych za coś nieduchowego. Liczą się dla nich wyłącznie nasze doświadczenia religijne, jakby argumentacja odwołująca się do intelektu osłabiała naszą wiarę. Ale antyintelektualizm nie jest bardziej duchowy. Biblia wyraźnie nakazuje nam podporządkowywać każdą myśl posłuszeństwu Chrystusowi. Jeśli nie będziemy tego robić, coraz trudniej będzie nam głosić Ewangelię – i stracimy wpływ na kulturę.

Podsumowując, według mnie nie jest to łatwa lektura. Wymaga od czytelnika skupienia, ale warto się z nią zapoznać by poszerzyć swoją wiedzę.

Dr RAVI ZACHARIAS (1946-2020) był przewodniczącym stowarzyszenia Ravi Zacharias International Ministries, urodził się w Indiach. Jego przodkowie wywodzą się z najwyższej kasty kapłanów hinduistycznych. W roku 1966 wyemigrował do Kanady, gdzie ukończył Ontario Bible College i Trinity Evangelical Divinity School. Otrzymał tytuł doktora nauk teologicznych (Doctor of Divinity) w Houghton College oraz tytuł doktora prawa (Doctor of Laws) w Asbury College; odbył też specjalne studia w zakresie angielskiej poezji romantycznej na Uniwersytecie Cambridge. Zacharias wykładał w ponad pięćdziesięciu krajach i opublikował szereg książek: Dlaczego Jezus?, Cries of the Heart [Wołanie serca], Jesus Among Other Gods [Jezus wśród innych bogów] i Deliver Us from Evil [Zbaw nas ode złego].

Polecam,
Agata J.

PS. Książkę można nabyć w zborowej księgarni Z10.