Kategorie
książki

O osiołku, który woził króla

„O osiołku, który woził króla” – R.C. Sproul

Pewnego dnia mały chłopiec o imieniu Rysio wrócił do domu cały zapłakany. Koledzy z podwórka po raz kolejny wybrali go do drużyny na samym końcu. Sprawiło to Rysiowi ogromną przykrość. Dziadek chłopca postanowił opowiedzieć mu historię osiołka, który woził króla.
Na obrzeżach Jerozolimy mieszkał sobie osiołek o imieniu Szary. Był jeszcze za mały żeby pracować, trzymano go więc cały dzień w zagrodzie. Bardzo mu się nudziło i było mu przykro, że nikt nie potrzebuje jego pomocy.
Szary lubił słuchać opowieści o słynnych osłach, na przykład o tym, który należał do człowieka zwanego Balaamem lub historii starego osiołka Barnaby, który zawiózł Marię i Józefa do Betlejem, gdzie narodził się Mesjasz. Szary także bardzo chciał zasłużyć się w historii. Niestety wszystkie dni wyglądały ciągle tak samo. Aż pewnego ranka wszystko się zmieniło…

R.C. Sproul – znany teolog – w ciekawy i przystępny sposób przybliża dzieciom przesłanie Ewangelii. Dzięki tej ciepłej opowieści, dzieci poznają bliżej Jezusa, który „nie przyszedł aby mu służono, ale aby służyć i oddać swoje życie na okup za wielu” ( Mat.20:28).

Przeczytałam i polecam.
Ania Z.