Kategorie
książki

Arcydzieło

„Arcydzieło” – Francine Rivers

„Arcydzieło” to książka Francine Rivers, która ukazuje burzliwe losy Romana Velasco – znanego artysty i Grace Moore – jego osobistej asystentki. To historia ludzi którzy, doświadczyli wiele, mimo to główna bohaterka Grace nie zmieniła swojej życiowej postawy względem Boga. Nie zważając na okoliczności nie odeszła od Niego.

Wspomniana powieść przedstawia losy ich miłości. Miłości, która uświadamia nam, że Bóg jest w stanie zmienić nawet tak samolubnego, cynicznego i nie umiejącego kochać człowieka jak Roman Velasco, w niemalże przykładnego męża, ojca i kogoś kto się opiekuje młodzieżą w kościele. Miłości, która nie pozwoliła Grace zejść z „drogi wiary” i pomogła być kochającą żoną i dobrą matką.

Autorka poprzez tę powieść pokazuje, że z Bogiem da się przezwyciężyć największe „życiowe zawirowania”. Przeżycia, wydawało by się przez nich dawno zapomniane, „kładły się cieniem” na obecnym życiu tej dwójki.

Z treści tej książki wynika, że Pan Bóg jest w stanie każdą złą i dokuczliwą człowiekowi sytuację przekształcić w coś dobrego. Wydawać by się mogło, że nawet w najtwardszych sercach jest zaszczepiona potrzeba miłości Boga i człowieka.

W pewnym momencie dałam się pochłonąć fabule tej książki tak bardzo, że nie mogłam się od niej oderwać.

Najbardziej podobały mi się we wspomnianym dziele literackim odwołania do Boga i opisy miłości, której jakże często czujemy niedosyt w naszym życiu codziennym.

Przeczytałam i serdecznie polecam.
Kasia K.