Kategorie
książki

Modlitwa jest bitwą

Dziś chcę zachęcić do obejrzenia i przeczytania, ewentualnie – obejrzenia lub przeczytania…

Książka, którą polecam, to „Modlitwa jest bitwą” Stephena i Alexa Kendrick. Książkę tę bracia napisali po stworzeniu filmu „War room – siła modlitwy”. Okazało się, że wielu ludzi nie wie jak potężną bronią w walce ze złym jest modlitwa. Dlatego też postanowili napisać taki podręcznik strategicznej modlitwy – jak sami go nazwali – Od podstaw do celowych strategii.

Bardzo zachęcam do obejrzenia filmu, który opowiada o małżeństwie mającym pozornie wszystko: wspaniałą pracę, piękną córkę i wymarzony dom. Ale to tylko złudzenie. Ich świat w rzeczywistości rozpada się pod ciężarem umierającego małżeństwa.
Z pomocą przychodzi starsza kobieta, która uczy Elizabeth jak ważna jest modlitwa i jak można się modlić. Od tego momentu kiedy Elizabeth zaczyna się modlić – zmienia się wszystko…

Książka „Modlitwa jest bitwą” jest dobrym uzupełnieniem filmu – jest zebranymi konkretnymi poradami/wskazówkami, które oglądając film mogły widzowi umknąć. 
Książka „zawiera biblijne przykłady, a także osobiste świadectwa; wyjaśnia podstawy skutecznej modlitwy, zachęca czytelnika do bliższej relacji z Bogiem, pokazując zarazem, jak rozwinąć określone strategie modlitewne.”

Obejrzałam, przeczytałam i polecam,
Brygida